طراحی سایت شخصی
طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی

_

در طراحی سایت شخصی مطالبی از قبیل مشخصات فردی، رزومه کاری، توانایی و افکار یک فرد و مهارتهایی که او دارد و میخواهد آنها را با سایر افراد جامعه به اشترک بگذارد منتشر می‌شود. به طور کلی داشتن یک وب سایت شخصی، روشی ساده و خوب برای ارتباط یک فرد با افراد دیگر در فضای مجازی تلقی می‌گردد. شرکت روناک سایت یکی از قوی‌ترین و بهترین‌ها در حوزه طراحی سایت می‌باشد و شما را در همه مراحل طراحی و راه‌اندازی سایت یاری می‌کند تا بتوانید استعدادها و دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

طراحی سایت شخصی

رزومه

یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد وب سایت‌های شخصی، نمایش دادن رزومه به صورت آنلاین و طبقه بندی شده است. اگر شما نیاز داشته باشید که رزومه و نوع فعالیت خود را به کسی ارائه دهید کافی است آدرس وب سایت خود را برای آن شخص ارسال کنید.

بیوگرافی

معمولا افراد معروف و مشهور به خصوص نویسندگان در همه‌ جای دنیا ،  از سایت‌های شخصی برای ارائه اطلاعات شخصی خود استفاده می‌کنند. آنها همچنین از این طریق می توانند آثار و اطلاعات خود را به مخاطبانشان معرفی نمایند.

طراحی سایت شخصی

وبلاگ

یکی از هیجان انگیزترین موارد استفاده از وب سایت‌های شخصی، استفاده آن‌ها به عنوان یک وبلاگ است. بسیاری از افراد در این سایت‌ها به نوشتن اتفاقات و وقایع روزانه، خاطرات سفر، ماجراجویی‌های زندگی، بیان عقاید و تفکرات و… می‌پردازند.

طراحی سایت شخصی

آموزشی

فرض کنید یک آموزگار یا استاد دانشگاه هستید یا در یک فضای آموزشی فعالیت دارید. شما می‌توانید در وب سایت شخصی خود، مقالات و آموزش‌های زیادی را در قالب متن، ویدیو و یا تصویر برای کاربران و دانش آموزان قرار دهید.

ویژگی‌های یک طراحی سایت شخصی خوب

  • استفاده از قالب ساده و جذاب:در این دسته از سایت‌ها برای دسترسی راحت و همیشگی، از یک قالب ساده و جذاب استفاده می‌شود. از این طریق، بازدید کننده سایت شخصی شما، از احساس صمیمیت و آرامش بیشتری برخوردار خواهد بود.
  • استفاده از رنگ‌های ساده و متناسب با محتوا:در سایت‌های شخصی از رنگ‌های متنوعی در طراحی سایت استفاده نمی‌گردد. زیرا در این سایت‌ها بهتر است که از رنگ و قالبی متناسب با پس زمینه بهره گرفته شود.
  • منوهای کاربردی:منوهای این سایت‌ها می‌بایست مواردی از قبیل بیوگرافی، تماس با ما، آدرس و جستجو را در بر گیرد. منوی تماس با ما از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا تنها راهی است که بوسیله آن می‌توانیم با کاربر تعامل و ارتباط داشته باشیم. همچنین نکته قابل ذکر دیگر این است که در منوی بیوگرافی باید رزومه کامل و مدونی از شما و فعالیت‌هایتان قرار داده شود تا کاربری که از سایت شما بازدید می‌کند به راحتی و بصورت کامل بتواند هر اطلاعاتی از شما را که بخواهد بدست بیاورد.
  • دسترسی آسان:صاحبان چنین سایت‎‌هایی اگر در شبکه‌های اجتماعی هم فعال هستند می‌بایست طراحی را به صورتی انجام دهند که بازدید از صفحات شخصی آنها از طریق وب سایت به راحتی و بدون دردسر انجام گردد. همچنین طراحی باید بگونه‌ای باشد که کاربری که در شبکه اجتماعی قرار دارد براحتی بتواند از طریق یک لینک از سایت شما بازدید کند.
  • استفاده از عکس‌های با کیفیت:حتما می‌بایست از عکس‌هایی با کیفیت و حجم کم استفاده گردد. این کار هم باعث جذب کاربر بیشتر می‌شود و هم از سنگین شدن سایت جلوگیری می‌کند و سرعت آپلود سایت را نیز بالا می برد.
  • بخش نظرسنجی کاربران :حتما باید بخشی را برای نظرات کاربران در نظر داشت تا از این طریق بتوان با توجه به نظرات و پیشنهادات آنها اصلاحات مورد نیاز را بر روی سایت اعمال کرد.