ریپورتاژ - روناک سایت
ریپورتاژ - روناک سایت

ریپورتاژ

_

ریپورتاژ یکی از قدرتمندترین روش‌های بازاریابی اینترنتی است و در سئو خارجی  سایت بسیار تاثیر گذار است. در این روش شما درباره سایت خود که ارائه دهنده خدمات یا محصولاتتان می‌باشد، یک تولید محتوای متنی و تصویری به صورت یک مقاله کامل و جامع انجام می‌دهید. سپس از یک سایت پربازدید که قابلیت گذاشتن ریپورتاژ را دارد درخواست می‌کنید که آگهی شما را در سایت خود بگذارد. در نهایت مخاطبانی که برای خواندن ریپورتاژ شما در سایت مذکور می‌روند، با یک لینک  به سایت شما  هدایت می‌شوند. این کار هم باعث ترافیک بالا در سایت شما و جذب کاربر برای کسب و کار اینترنتی شما می‌شود.

مزایای ریپورتاژ

_

جذب مشتری

در ریپورتاژ شما می‌توانید حجم زیادی از مخاطبان را جذب  سایت خود کنید و ترافیک سایت را بالا ببرید. همچنین تبلیغات خود را در سطح وسیع‌ تر انجام دهید.

دارای یک لینک دائمی پرکاربرد

اگر شما از یک ریپورتاژ قوی بهره می‌ برید، داری یک لینک دائمی  و خوب هستید که دائما می‌تواند به سئوی سایت و تبلیغات شما کمک کند.

آگاهی از برند

اگر تجارت شما نوپا و جدید است، شما نیاز دارید که برندتان را به مخاطبان معرفی کنید. ریپورتاژ یکی از مهمترین و سریعترین راههای آگاهی افراد از برند شماست.

تبدیل لیدها

یکی از مهمترین وظیفه ریپورتاژ تبدبل لیدها است. از اینرو باید در سابت‌هایی که از نظر محتوایی به سایت شما شبیه هستند، ریپورتاژ قراردهید تا به اهدافتان سریعتر برسید.

تاثیر بر سئو

با توجه به اینکه، از طریق مقاله ربپورتاژ مخاطبان زیادی جذب می‌شوند و تعداد مراجعه کنندگان افزایش خواهد یافت، لذا تاثیر بسیار خوبی بر روی سئو سایت می‌گذارد.

اعتبار

ریپورتاژ نباید زیاد تبلیغاتی باشد. این کار به اعتماد کاربران لطمه خواهد زد. از اینرو متن شما باید بصورتی باشد که اطلاعات جامعی را به مخاطب ارائه دهد و خیلی جنبه تبلیغاتی نباشد.

ویژگی‌های ریپوتاژ

  • اندازه متنمخاطبان به متن‌های طولانی و زیاد که بسیار خسته کننده هستند، علاقه‌ای ندارند. یکی از ویژگی های بارز ریپوتاژ، مناسب بودن اندازه متن است. در این مطلب شما باید بطور کامل و شیوایی تمام و حداقل اندازه متن، از برند و محصول خود توضیح دهید تا مخاطبان از مقاله شما خوششان بیاید و جذب سایت شما شوند.
  • اعتباردر سایت‌هایی که ریپوتاژ قرار می‌دهید، باید رتبه بندی خوبی در گوگل داشته باشد تا سایت شما مورد پسند مخاطبان بیشتری قرار گیرد. در این زمینه سایت‌های خبری بهترین گزینه هستند.
  • نوع سایتتاثیر ریپوتاژ زمانی بسیار زیاد است که مقاله ریپورتاژ در سایت مرتبط با موضوع سایت شما قرار گیرد. مثلا اگر مقاله شما مربوط به تجهیزات دندانپزشکی است، در سایت‌های پزشکی معتبر پاسخ بهتری خواهید گرفت.
  • تعداد لینک‌هاتعداد لینک‌ها در یک مقاله ریپورتاژ باید بسیار محدود باشد. زیرا اگر به تعداد زیاد بگذارید، رتبه سایت افت پیدا کرده و گوگل سایت شما را جریمه می‌کند.