الگوریتم تازگی محتوا

الگوریتم تازگی محتوا


در نوامبر 2011 گوگل رسما الگوریتم تازگی محتوا را معرفی کرد و حدود 35 درصد از نتایج جستجو دست‌خوش تغییرات شدند. تاثیر این الگوریتم به شکلی است که تمایل دارد محتواهای تازه‌تر و به‌روزتری را در نتایج جستجو برای کاربران نمایش دهد. با مطالعه این مقاله کاملا متوجه خواهید شد که الگوریتم freshness گوگل چیست و چه کاربردی دارد.

الگوریتم Freshness گوگل چیست؟

الگوریتم Freshness گوگل، که به الگوریتم تازگی محتوا هم معروف است، سیستمی است که گوگل از آن برای رتبه‌بندی صفحات وب در نتایج جستجو استفاده می‌کند. هدف این الگوریتم، نمایش نتایج مرتبط و به‌ روز به کاربران است. و حدود 35 درصد از نتایج جستجو را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به عبارت ساده، الگوریتم Freshness گوگل ترجیح می‌دهد صفحات وب جدیدتر را در رتبه‌های بالاتر نمایش دهد، به خصوص برای موضوعاتی که به سرعت در حال تغییر هستند، مانند اخبار، رویدادهای جاری و فناوری.

چگونه الگوریتم Freshness گوگل کار می‌کند؟

گوگل از چندین روش برای تعیین تازگی یک صفحه وب استفاده می‌کند، از جمله:

  • تاریخ انتشار: تاریخ انتشار محتوا اولین چیزی است که گوگل به آن نگاه می‌کند. به طور کلی، محتوای جدیدتر از محتوای قدیمی‌تر رتبه بهتری خواهد داشت.
  • تاریخ به‌روزرسانی: گوگل همچنین به تاریخ آخرین به‌روزرسانی محتوا نگاه می‌کند. اگر محتوای یک صفحه وب به طور مرتب با اطلاعات جدید به‌روزرسانی شود، احتمال اینکه رتبه بالاتری داشته باشد بیشتر است.
  • فعالیت سایت: گوگل به میزان فعالیت یک وب سایت نیز نگاه می‌کند. وب سایت‌هایی که به طور مرتب محتوای جدید منتشر می‌کنند، احتمالاً از وب سایت‌هایی که به ندرت به‌روزرسانی می‌شوند، رتبه بهتری خواهند داشت.
  • لینک‌های ورودی: گوگل همچنین به تعداد و کیفیت لینک‌های ورودی به یک صفحه وب نگاه می‌کند. لینک‌ها از وب سایت‌های معتبر به عنوان سیگنالی مبنی بر اینکه محتوا تازه و ارزشمند است، تلقی می‌شود.
  • عوامل دیگر: گوگل ممکن است از عوامل دیگری مانند جستجوهای مربوط به صفحه، تعاملات کاربر و سیگنال‌های تجربی کاربر نیز برای تعیین تازگی یک صفحه وب استفاده کند.

مقاله الگوریتم Helpful Content چیست را نیز مطالعه کنید.

الگوریتم تازگی محتوا
الگوریتم تازگی محتوا

چگونه می‌توانم رتبه‌ام را در نتایج جستجوی گوگل با استفاده از الگوریتم Freshness بهبود بخشم؟

  • محتواهایی که دارای ورودی بالایی هستند را با اطلاعات جدید یا آمار وارقام مفید به روز کنید.
  • تولید محتواهای جدید را با سرعت بالایی در اختیار بازدید کنندگان قرار دهید.
  • مقالات یا محتوای خود را در شبکه‌های اجتماعی مرتبط با کسب و کار خود به اشتراک بگذارید و از آن‌ها به سایت خود لینک دهید.
  • تاریخ انتشار مقالات را حذف نکنید زیرا گوگل توجه زیادی به آن میکند.
  • محتوای همیشه سبز منتشر کنید.

جمع بندی

در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم که الگوریتم freshness گوگل چیست و چه کاربردی دارد. امیدواریم مفید واقع شده باشد. هدف این الگوریتم به روز رسانی محتوا برای گوگل است.بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *